5G powodem masowej śmierci ptaków? Podczas ostatnich eksperymentów z siecią 5G, które odbyły się w Hadze, gdy tylko uruchomiono stacje bazowe, ptaki, głównie szpaki, nagle zaczęły spadać na ziemię. W sumie na terenie miasta zginęło setki szpaków. Początkowo ludzie myśleli, że ptaki zostały opanowane przez epidemię, ale badania wykazały, że jednak nie były chore.